Úvod

Nejčastější dotazy

"Do you need advice on purchasing tickets or transportation on SkiResort cable cars? Before calling our information line, please check if the answer to your question might be among the most frequently asked questions. 

  

Operation of SkiResort summer cable cars

WHAT TIME DOES THE LAST CABLE CAR RUN?

If the cable car runs until 6 p.m., then the last ride departs exactly at 6 p.m. It will transport everyone currently on the platform at both the upper and lower stations.

DOES THE CABLE CAR REALLY RUN EVERY HOUR?

We board all passengers with valid tickets at every full hour. Once the platforms are empty, the cable car stops and then resumes operation at the next full hour. If visitors gradually board the cable car on busy days and the platforms do not empty, the cable car runs continuously.

CAN I TRANSPORT MY OWN ELECTRIC BIKE OR REGULAR BIKE BY CABLE CAR?  

We transport all bikes for free on summer cable cars. The Černohorský Express carries bikes inside its cabins. On chairlifts, bikes and electric bikes are suspended from the chair's frame.

DO YOU TRANSPORT STROLLERS OR CHILD CARRIAGES, OR MULTIPLE CHILDREN?

We transport strollers and child carriages for free. We can also handle larger strollers for two children. Strollers and child carriages are transported in cabins or on separate seats. Especially when transporting on a chairlift, all loose items in strollers must be removed to prevent them from falling out during transport. Children should not be left in strollers during transport. For smaller children, we recommend carrying them in a carrier or sling on your chest.

DO YOU TRANSPORT DOGS BY CABLE CAR?

We transport dogs for free on all summer cable cars. Dogs must be leashed and muzzled for the entire duration of the journey, just like in a bus or train. The owner is responsible for the safety of the transported animal. 

DO GROUPS NEED TO BOOK A CABLE CAR RIDE IN ADVANCE?

Even larger groups do not need to make a reservation for cable car transport during regular operating hours.

CAN I BOOK A SPECIAL CABLE CAR RIDE?

Outside regular operating hours, it is possible to arrange a special cable car ride for a fee. For more information, contactobchod@skiresort.cz

WHAT ABOUT TRANSPORTING WHEELCHAIRS AND DISABLED PASSENGERS? 

Wheelchair transport, including electric wheelchairs, is possible on the gondola lift. Thanks to ramps at the lower and upper stations, we can also accommodate customers with severe mobility limitations on Černá hora. Electric wheelchair transport must be reported to the staff upon arrival. Wheelchair transport is free of charge.

On chairlifts, we only transport regular wheelchairs without electric drive, with the wheelchair placed on a separate seat. However, the disabled person must be able to board and exit the chairlift independently.

Customers with ZTP (severe health disability) cards do not receive fare or parking discounts. Escort transport is also charged.

 

Tickets, their validity, and purchasing methods

WHAT IS THE VALIDITY OF SUMMER TICKETS?

If you buy a cable car ticket at the ticket office, you will automatically receive a ticket for the current day. However, it is possible to request the cashier to issue the ticket for a different day before the purchase.

A round-trip ticket purchased at the ticket office is valid for 8 days, including the day printed on the ticket. During this period (8 days), the ticket must be used for both the upward and downward journey. Each journey can be taken on a different day. 

One-way tickets purchased at the self-service ticket kiosk (sKiosk) or online at skiresortcard.cz can be used once on the date selected during the purchase (not before) and at any time during the summer season.

For round-trip tickets purchased online or at sKiosk, the first journey can be used anytime during the summer season, but the return trip must be completed within 8 days of the first journey.

TICKETS TO MOBILE - WHERE CAN I FIND THEM?

When purchasing tickets online at skiresortcard.cz, you will receive an order confirmation email. In it, under "View ticket," you will find the barcode of the ticket. You can then scan this barcode at the turnstile when entering the cable car. 

IS REGISTRATION REQUIRED FOR ONLINE PURCHASE?

Registration in SkiResortCard is not required for purchasing individual cable car rides (uphill, downhill, round-trip). The ticket is electronic and will be sent to your email. You can present the barcode from the email on your mobile phone or the printed barcode at the turnstile.
When purchasing at sKiosk, you will receive a ticket in the form of a barcode printed on the receipt.

Registration is required to purchase EnjoyCard in the SkiResortCard online shop. Registration can be expedited by connecting with a Facebook or Google account or by filling in the required information.

Jaký je rozdíl mezi TourPasem a EnjoyCard

TourPAS slouží pouze pro přepravu osob lanovkami SkiResortu. Platí 4 po sobě jdoucí dny. Lanovky je možné využít bez omezení počtu jízd. 

S EnjoyCard máte navíc možnost využít vstupy na atrakce v Janských Lázních a Peci pod Sněžkou a přepravit se turistickým autobusem TourBUSem. Platí také 4 po sobě jdoucí dny. 

Jak je to s platností EnjoyCard na atrakcích? 

Uplatnit EnjoyCard na Stezce korunami stromů je možné pouze 1 za dobu platnosti, nikoliv každý den. Stejně tak je to i s dalšími atrakcemi. Při nákupu online buďte pozorní při zadávání prvního dne platnosti EnjoyCard. Od tohoto dne je EnjoyCard platná ještě další 3 dny. 

Jak nakoupit EnjoyCard pro rodinu?

Jako nakupující se musím přihlásit na skiresortcard.cz. Ve svém uživatelském účtu v záložce „Účty členů rodiny“ založím jednotlivé členy a u nich vyplním datum narození. 
Můžu nakoupit pro kamarády, pokud si je založím jako člena rodiny a vyplním datum narození.  
Následně v záložce „Vstupenky“ volíte EnjoyCard, nakoupíte potřebný počet a přiřadíte je k vybraným členům rodiny. 

Kde si vyzvednu EnjoyCard, kde jsou letní kiosky?

sKiosky jsou samoobslužné pokladny a výdejní automaty, které najdete u všech letních lanovek. Online zakoupenou EnjoyCard si zde můžete vyzvednout po zadání kódu. sKiosky najdete u kabinkové lanovky v Janských Lázních, na Černé hoře, v Peci pod Sněžkou u dolní stanice lanovky Hnědý vrch, ve Velké Úpě u dolní stanice lanovky i na Portáškách. Jeden sKiosek je navíc v Peci umístěn i u vleku Javor, kam je možné dojet autem pro snadnější vyzvednutí kdykoliv. Mapu i výčet sKiosků najdete zde

Jak postupovat, když chci EnjoyCard pro dítě mladší 6 let? 

Na letních lanovkách SkiResortu a v TourBUSu jezdí dítě narozené v roce 2017 a mladší zdarma. Pokud přesto chcete pro takto malé dítě koupit EnjoyCard, pak je třeba v nastavení účtu ve skiresortcard.cz u členů rodiny u tohoto dítěte zadat rok narození 2016 a nakoupit v kategorii Dítě.

Kde koupím čipovou kartu?

Čipovou kartu před nákupem EnjoyCard nepotřebujete. Můžete si ji pořídit až v rámci nákupu produktu EnjoyCard. Pokud ji přesto chcete mít v ruce předem, pak je možné ji koupit na kamenné pokladně na dolní stanici kabinkové lanovky v Janských Lázních a dolní stanici sedačkové lanovky ve Velké Úpě. Čipová karta stojí 50 Kč a je nevratná. 

Mám skipas ze zimy, můžu na něj nakoupit EnjoyCard? 

Čipovou kartu, která v zimě slouží jako skipas, je možné použít i v létě pro nákup EnjoyCard. Stačí vybrat produkt a následně ho přiřadit k dané kartě. 

Liší se cena produktů podle místa nákupu?

Nejvýhodnější cena jízdenek a TourPASu je při nákupu online na skiresortcard.cz nebo v samoobslužné pokladně sKiosku.

Můžu nakoupit více online jízdenek najednou? 

V rámci jednoho nákupu je možné nakoupit jízdenky pro více osob. 

Jaká je platnost sezónních jízdenek a Czech skipassu?

Sezónní skipas SkiResortu je platný do konce letní sezóny, tedy do konce října.  
Czech skipas v základní verzi ve SkiResortu v létě neplatí. Ten, kdo si přikoupil platnost i na letní sezónu ve SkiResortu (za 500 Kč), může využívat bez omezení letní lanovky do konce října. 
 

Parkování 

Je možné zaparkovat v lokalitě SkiResortu s obytným autem? 

Na parkoviště v areálech SkiResortu není možný vjezd obytným vozidlům ani na jednodenní stání. Nejbližší autokemp je v Čisté v Černém Dole a na Dolcích v Trutnově. 

Je možné stát na parkovišti více dní? 

Osobní vozidlo může zůstat stát na parkovištích provozovaných SkiResortem i více dní. 

Cenová zvýhodnění a slevy 

Innogy karty

V letní sezóně slevy na Innogy kartu neposkytujeme. 

Karta hosta Krajiny pod Sněžkou

S platnou kartou je možné nakoupit EnjoyCard online na skiresortcard.cz s 20% slevou. Při nákupu je nutné zadat číslo platné karty hosta.

ZTP

Zákazníci s kartou ZTP nemají cenové zvýhodnění na jízdném ani parkování. Zpoplatněná je i přeprava doprovodu.  


Ztráty a nálezy
V případě ztráty napište svůj dotaz na skiresort@skiresort.cz, popište ztracenou věc a nechte na sebe kontakt. 

Reklamace
Pro reklamaci služeb využijte reklamační formulář na webu skiresort.cz Vyplňte prosím všechny požadované informace. 
 

Provoz letních lanovek SkiResortu

Provoz letních lanovek SkiResortu

V kolik jede poslední lanovka?

Pokud jede lanovka do 18 hodin, pak na poslední jízdu vyjíždí právě v 18 hodin. Odveze všechny, kteří jsou aktuálně na nástupišti na horní i dolní stanici. 

Opravdu jede lanovka každou hodinu?

V každou celou odbavíme všechny cestující, kteří mají platnou jízdenku a jsou na nástupišti. Jakmile se nástupiště vyprázdní, lanovka se zastaví a následně je znovu v provozu v celou hodinu. Pokud ve frekventované dny chodí návštěvníci postupně a nástupiště se nevyprázdní, jede lanovka bez přerušení. 

Převážíte lanovkou vlastní elektrokola, či běžná kola?  

Všechna kola převážíme letními lanovkami bezplatně. Černohorský Express vozí kola uvnitř kabinek. Na sedačkových lanovkách jsou kola i elektrokola zavěšené na konstrukci sedačky. U elektrokol si před přepravou prosím vyndejte baterii, ulehčíte tím práci naší obsluze.

Převážíte kočárky či vozíky pro dítě, nebo více dětí?

Vozíky i kočárky převážíme bezplatně. Zvládneme převést i větší vozíky pro dvě děti. Vozíky i kočárky se převáží v kabince, nebo na samostatné sedačce. Zejména při přepravě na sedačce je třeba vyndat z kočárků všechny volně uložené věci, které by během přepravy mohly vypadnout. V kočárku během přepravy nesmí být ani děti. U menších dětí doporučujeme vzít si je do nosítka nebo šátku na břicho.  

Přepravujete na lanovkách pejsky? 

Psy přepravujeme bezplatně na všech letních lanovkách. Pes musí mít vodítko a náhubek po celou dobu přepravy, stejně jako je to běžné v autobuse, nebo ve vlaku. Za bezpečnost přepravovaného zvířete odpovídá majitel.

Musí skupina rezervovat jízdu na lanovce předem? 

Ani větší skupiny nepotřebují pro přepravu lanovkou rezervaci, pokud jde o přepravu v běžné provozní době. 

Lze si objednat mimořádnou jízdu lanovky? 

Mimo běžnou provozní dobu je možné sjednat mimořádnou jízdu lanovky, která je zpoplatněná. Pro více informací kontaktujte obchod@skiresort.cz

Jak je to s přepravou vozíčkářů a ZTP 

Přeprava vozíků včetně těch elektrických je možná v kabinkové lanovce. Díky nájezdové rampě na dolní i horní stanici dokážeme na Černou horu vyvést i zákazníka s velkým pohybovým omezením. Přepravu elektrického vozíku je třeba hlásit obsluze při příchodu k odjezdu. Přeprava vozíku je zdarma. Neposkytujeme zvýhodněné jízdné pro majitele ZTP průkazů ani pro jejich doprovod.

Na sedačkových lanovkách přepravujeme pouze běžné vozíky bez elektrického pohonu, kdy vozík je vyvezen na samostatné sedačce. Handicapovaná osoba ale musí být schopná na lanovku sama nastoupit a z lanovky vystoupit.  

Zákazníci s kartou ZTP nemají cenové zvýhodnění na jízdném ani parkování. Zpoplatněná je i přeprava doprovodu.  

Musí platit jízdné na lanovku malé děti?

Děti do 6 let vozíme zdarma, přesněji ty, které se narodily v roce 2018 nebo jsou mladší. K jízdě nepotřebují jízdenku, pro vstup do placeného prostoru používají dětské vchody. 
 

Kolikamístné jsou lanovky?

Kabinka lanovky Černohorský Express má 8 míst.
Sedačka lanovky Portášky má 3 místa. Nelze na ni přepravit více osob, ani v případě, že se jedná o kojence v nosítkách nebo psy.
Sedačková lanovka Hnědý vrch má 4-místné sedačky. Nelze na nich přepravit více osob, ani v případě, že se jedná o kojence v nosítkách nebo psy.

Jízdenky, jejich platnost a způsob nákupu

Jízdenky, jejich platnost a způsob nákupu

Jakou platnost mají letní jízdenky? 

Jízdenky kupované na pokladně s obsluhou mají platnost pouze v jeden konkrétní den, dle přání zákazníka. 

Obousměrná jízdenka, koupená na pokladně s obsluhou je platná 8 dnů. Poslední den platnosti je vytištěný na jízdence. Během tohoto období (8 dní) je nutné jízdenku využít na jízdu nahoru i dolů. Každou z jízd je možné realizovat v jiný den. 

Jízdenky nakoupené online na skiresortcard.cz nebo v samoobslužných pokladnách sKioscích, je možné využít i po datu uvedeném během nákupu jako den platnosti (nikoliv před), tedy kdykoliv během letní sezóny. 

U obousměrných jízdenek, koupených online nebo ve sKiosku je možné první jízdu využít kdykoliv během letní sezóny, cestu zpět je ale nutné absolvovat do 8 dní od první jízdy. 

Jízdné do mobilu - kde ho najdu?

Při nákupu jízdenek online na skiresortcard.cz dostanete do emailu potvrzení objednávky. V něm, pod položkou „Zobrazit jízdenku“, najdete čárový kód jízdenky. Ten pak stačí přiložit k turniketu u vstupu do lanovky. Jednotlivé jízdy nelze nahrát na čipovou kartu. 

Jakou platnost má jízdenka na bobovku 10+1

Platnost jízdenky je 14 dnů od data zadaného při nákupu.

Je nutná registrace při nákupu online? 

Ano, využívat výhody programu Skiresort Card, mezi které patří i snížené jízdné lanovky, mohou pouze registrovaní uživatelé. Registraci lze zrychleně provést spojením s Facebook účtem nebo Google účtem.

Při nákupu ve sKiosku dostanete jízdenku v podobě čárového kódu vytištěného na účtence, cena jízdenky je stejná jako při nákupu na pokladně s obsluhou.

K nákupu EnjoyCard je nutná registrace v eshopu SkiResortCard.cz. Při nákupu online buďte pozorní při zadávání prvního dne platnosti EnjoyCard. Od tohoto dne je EnjoyCard platná ještě další 3 dny. Enjoycard je nahraná na čipové kartě. 

Co je to EnjoyCard?

EnjoyCard je letní karta na 4 dny, která obsahuje neomezené jízdy lanovkami SkiResortu, jedenkrát vstup na Stezku korunami stromů a do Aquacentra s wellness v Janských Lázních, 3 jízdy na bobovce v Peci pod Sněžkou a vstup do lanového centra Monkey Park v Peci.  Užít si můžete také minigolf, Dětský park kabinka nebo Emilův lesní svět v Janských Lázních. Neomezené je použití výletního busu, který celé území propojuje.

EnjoyCard je nahraná na plastové kartě s čipem (stejně jako zimní skipas), pomocí které procházíte turniketem u jednotlivých atrakcí. Při nákupu online buďte pozorní, platnost jsou 4 po sobě jdoucí kalendářní dny. Při nákupu volíte první den platnosti EnjoyCard. Od tohoto dne je EnjoyCard platná ještě další 3 dny. 
Pokud nemáte čipovou kartu, nevadí. Zakoupíte si ji online a na místě vyzvednete z jednoho ze sKiosků, výdejních automatů.

Jak je to s platností EnjoyCard na atrakcích? 

Uplatnit EnjoyCard na Stezce korunami stromů je možné pouze jedenkrát za dobu platnosti, nikoliv každý den. Stejně tak je to i s dalšími atrakcemi. 

Jak nakoupit EnjoyCard pro rodinu?

Po přihlášení do Vašeho účtu si do nákupního košíku vložte tolik EnjoyCard, kolik potřebujete. Každou z karet přiřaďte některému ze členů Vašeho účtu. 
Pokud ještě nemáte SkiResort Card (plastové karty s čipem), zakoupíte je v rámci online nákupu a na místě si je vyzvednete z jednoho z výdejních automatů, sKiosků.

Kde si vyzvednu EnjoyCard nebo výLETNÍ sezonku, kde jsou letní sKiosky?

sKiosky jsou samoobslužné pokladny a výdejní automaty, které najdete po celém SkiResortu. Online zakoupenou EnjoyCard nebo výLETNÍ sezónku si zde můžete vyzvednout po zadání kódu. 
sKiosky najdete:

  • u dolní stanice kabinkové lanovky v Janských Lázních i nahoře na Černé hoře.
  • v Peci pod Sněžkou u dolní stanice lanovky Hnědý vrch, u dolní stanice vleku Javor a na bobovce v Relaxparku.
  • ve Velké Úpě u dolní i horní stanice lanovky Portášky.  

Jak postupovat, když chci EnjoyCard pro dítě mladší 6 let? 

Na letních lanovkách SkiResortu a ve výLETNÍM busu jezdí dítě narozené v roce 2018 a mladší zdarma. Pokud přesto chcete pro takto malé dítě koupit EnjoyCard, zvolte kategorii dítě.

Kde koupím čipovou kartu?

Čipovou kartu před nákupem nepotřebujete. Můžete si ji pořídit až v rámci nákupu online. Pokud ji přesto chcete mít v ruce předem, pak je možné ji koupit na pokladně s obsluhou na dolní stanici kabinkové lanovky v Janských Lázních. Čipová karta stojí 50 Kč a je nevratná. 

Můžu nakoupit více online jízdenek najednou? 

Ano

Co nabízí VýLETNÍ sezónka?

Jízdenka platná po celou letní sezónu na všech lanovkách SkiResortu (kabinkové lanovce na Černou horu, sedačkové lanovce Portášky a sedačkové lanovce Hnědý vrch). Můžete s ní i neomezeně na Stezku korunami stromů v Janských Lázních a v ceně je i výLETNÍ autobus. Bonusem je pak sleva ve SkiResort Gastro.  VýLETNÍ sezónka je nepřenosná, může ji používat pouze jedna, stále stejná, osoba. Prodává se ve věkových kategoriích dospělý, junior a dítě a malé dítě. Nákup je možný pouze online.

Jaká je platnost sezónních jízdenek a Czech skipassu?

Sezónní skipas SkiResortu je platný do konce letní sezóny, tedy do konce října.  
Czech skipas v základní verzi ve SkiResortu v létě neplatí. Ten, kdo si přikoupil platnost i na letní sezónu ve SkiResortu (za 500 Kč), může využívat bez omezení letní lanovky do konce října. 

K čemu je mi SkiResort Card v létě?

Při nákupu online na ni lze koupit EnjoyCard nebo výLETNÍ sezonku.

Parkování

Parkování 

Je možné zaparkovat v lokalitě SkiResortu s obytným autem? 

Na parkoviště v areálech SkiResortu není možný vjezd obytným vozidlům ani na jednodenní stání. Nejbližší autokemp je v Čisté v Černém Dole a na Dolcích v Trutnově. . 

Je možné stát na parkovišti více dní? 

Osobní vozidlo může zůstat stát na parkovištích provozovaných SkiResortem i více dní. Parkovné je zpoplatněno. 

Cenová zvýhodnění a slevy

Cenová zvýhodnění a slevy 

Innogy karty

V letní sezóně slevy na Innogy kartu neposkytujeme. 

Karta hosta Krajiny pod Sněžkou

Detaily připravujeme

ZTP

Zákazníci s kartou ZTP nemají cenové zvýhodnění na jízdném ani parkování. Zpoplatněná je i přeprava doprovodu.  

Ztráty a nálezy

V případě ztráty napište svůj dotaz na skiresort@skiresort.cz, popište ztracenou věc a nechte na sebe kontakt. 

Reklamace

Pro reklamaci služeb využijte reklamační formulář na webu skiresort.cz Vyplňte prosím všechny požadované informace.