Na víkend i na prázdniny lanovky i půjčovny v provozu

V říjnu jsou ve SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC v provozu lanovky jen o víkendech. Kabinková lanovka měla navíc v polovině měsíce odstávku a tak bude v provozu znovu na víkend 23. a 24. října. Sedačkové lanovka na Portášky jezdí bez odstávky každý říjnový víkend. Obě lanovky můžete využít i během podzimních prázdnin. 

V Janských Lázních je půjčovna koloběžek a elektrokol otevřená denně a to od 9 do 17 hodin. O víkendech i na podzimní prázdniny otevře také půjčovna koloběžek ve Velké Úpě.

Kabinková lanovka Černohorský Express je nyní v provozu 23. a 24. 10. a 27. - 31. 10. vždy od 9 do 17 hodin. Na Černé hoře je ve dnech provozu lanovky otevřený Fordbar, kde se můžete občerstvit.

Sedačková lanovka Portášky ve Velké Úpě jezdí nyní v provozu 23. a 24. 10. a 27. - 31. 10. vždy od 9 do 16 hodin a vyveze vás k Herní krajině Pecka, nebo ušetří kroky při cestě na Sněžku. Vždyť na téhle lanovce se front bát nemusíte.  

Herní krajina Pecka je pro návštěvníky otevřená denně a vstup do ní je bezplatný.   

Lanovkami bezpečně

Při přepravě lanovkou platí stejná pravidla jako při cestování jinými dopravními prostředky. Lidé musí mít po celou dobu přepravy ochranu úst a nosu a musí dodržovat rozestupy. Kabinky jsou větrané po celou dobu jízdy a všechny lanovky pravidelně dezinfikované. I tento podzim platí, že v kabince nebo na sedačce spolu cestují pouze ti, kteří spolu na hory přijeli. Je jedno, zda jde o dvojici, nebo malou rodinnou skupinku.