Na víkend se rozjede kabinková lanovka i půjčovna koloběžek a elektrokol

Kabinková lanovka Černohorský Express z Janských Lázní bude v provozu o víkendu Na víkend se otevře také SkiResort Live půjčovna koloběžek a elektrokol, která sídlí v budově dolní stanice lanovky. Na lanovce i v půjčovně platí přísná bezpečnostní a hygienická opatření; tak, aby lidé mohli na hory vyrazit bez obav. 

Na hřebeny Krkonoš mohou lidé kabinkovou lanovkou vyrazit například za turistikou. Další možností je sjezd na koloběžkách nebo výlet po východních Krkonoších na horských elektrokolech. Půjčovna SkiResort Live, která má v nabídce terénní koloběžky Crussis a horská elektrokola Scott a Qayron je v provozu ve stejných dnech jako lanovka. 

Jízdenka do mobilu i hygienická opatření

Rozjezd letní sezóny je poznamenán opatřeními vlády v souvislosti s šířením nemoci COVID-19. „Ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC jsme nastavili preventivní opatření, která mají přispět k bezpečnosti návštěvníků i našich zaměstnanců. Pro jízdenku už lidé nemusí k pokladně. V několika jednoduchých krocích si ji během chvíle koupí online na skiresortcard.cz a dostanou ji do svého mobilního telefonu. Nepotřebují k tomu žádnou registraci.

Kabinky lanovky i prostory půjčovny SkiResort Live se každý den ionizují. Desinfekční sprchou prochází po každé zápůjčce koloběžky, kola a například i helmy,“ říká Petr Hynek, ředitel SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. 

Změny zaznamená návštěvník už při příchodu k budově dolní stanice lanovky. Nové směrové šipky ho k odjezdu kabinky přivedou pouze po bezbariérové lávce a nikoliv schodištěm uvnitř budovy.  Samozřejmostí je nošení roušek a dodržování 2metrových rozestupů. Do kabinek mohou nově nastupovat pouze jednotlivci, nebo malé rodinné skupinky tak, aby v kabinkách cestovaly osoby, které se navzájem znají. 

Jak to pojede 

Kabinková lanovka ČERNOHORSKÝ EXPRESS i půjčovna SkiResort Live jsou v provozu na víkendy 23. – 24. května a 30. – 31. května a to vždy v čase 9:00 – 17:00. 

Od června přejde kabinková lanovka do každodenního provozu a stejně tak i půjčovna koloběžek na dolní stanici. „Půjčovna SkiResort Live disponuje i letos také dětskými elektrokoly. Na cyklovýlet za nejkrásnějšími místy Krkonoš tak mohou rodiče vyrazit společně s dětmi bez obav, že by děti horský terén „neušlapaly,“ dodává Jakub Janda za SkiResort Live. 

Od 6. června budou na víkendy v provozu sedačková lanovka Portášky a půjčovna koloběžek SkiResort Live ve Velké Úpě a také na Portáškách, hned vedle Herní krajiny Pecka. Sedačková lanovka Hnědý vrch v Peci se rozjede až na červenec a srpen.