Lyžařská sezóna by mohla začít v pátek 3. prosince

Pokud počasí vydrží, rádi bychom ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC v druhé polovině příští týdne zahájili lyžařskou sezónu. S největší pravděpodobností se vlek Anděl a vyhřívaná šestisedačka Hofmanky Express v areálu na Černé hoře rozjedou v pátek 3. prosince. Lyžovat by se mohlo na zhruba 2 – 3 kilometrech sjezdovek. Tuto informaci budeme ještě upřesňovat.

Skipasy začneme prodávat na začátku příštího týdne. Prodej zahájíme online na skiresortcard.cz, kde lidé mohou také vyzkoušet naši online půjčovnu lyžařského vybavení, nebo možnost rezervovat parkovné do 10 hodin pro konkrétní lyžařský den. 

Právě pohodlnější nákup skipasů, rychlejší objednávka lyžařské školy, online půjčovna lyžařského vybavení i rezervované místo na parkování, jsou hlavní novinky se kterými jde SkiResort ČERNÁ HORA – PEC do sezóny 2021/22. Investice v řádech jednotek milionů korun mířily do digitalizace a zrychlení procesů online nákupu na skiresortcard.cz

Zatímco cena na kamenné pokladně se během zimy bude měnit jen se změnou sezón (tj. hlavní a vedlejší). Cena online bude reagovat na aktuální obsazenost SkiResortu v jednotlivých dnech. „Online koupený skipas bude vždy levnější než na kamenné pokladně. Sleva může být u stejného typu skipasu až 36%. Pro zákazníky platí, že čím dříve si skipas online koupí, tím lepší cenu dostanou,“ říká Jakub Janda, výkonný ředitel SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. 
Aktuálně platí, že osoby starší 12 let se musí při nákupu skipasu prokázat platným certifikátem bezinfekčnosti (EU Covid). Což je možné jak při online nákupu tak při prodeji skipasu na kamenné pokladně. 

Pohyb na čerstvém vzduchu jako prevence onemocnění 

Veřejnost je všeobecně nabádána k pohybovým aktivitám, ke sportu, nebo obecně k pohybu na čerstvém vzduchu. Má se za to, že jde o nejlepší prevenci proti onemocněním, vč. Covid-19. Lyžování toto všechno splňuje,“ říká Jakub Janda a dodává: „Lyžování probíhá z epidemiologického hlediska v nerizikovém prostředí, výhradně venku v otevřené přírodě a na čerstvém horském vzduchu. Návštěvníci mají ochranu dýchacích cest (šátky, kukly apod.), oblečení, rukavice, brýle apod., takže riziko nákazy je oproti jiným činnostem zásadně snížen.

Online nakoupím, ve sKiosku skipas vyzvednu

Skipasy bylo možné koupit online i v minulosti, nutností ale bylo zaslání plastové karty poštou domů, nebo vyzvednutí karty v areálu či u vybraných ubytovatelů. Složitější byl i proces párování. Pro zjednodušení by měly být ve čtyřech areálech nově instalovány tzv. sKiosky, tedy výdejní automaty, ve kterých si lidé online koupený skipas vyzvednou a to kdykoliv. Díky novému pokladnímu systému a digitalizaci se zrychlí také proces nákupu na kamenných pokladnách. 

Ani skipasům se nevyhnulo zdražení: „Ceny skipasů reflektují stávající situaci na trhu a cenu vstupních komodit. Skokově zdražuje elektřina, výrazně dražší jsou pohonné hmoty, neoddiskutovatelné jsou náklady spojené s protiepidemickými opatřeními a zvýšily se mzdové náklady na sezónní zaměstnance. Nejméně pocítí zdražení skipasů ti lyžaři, kteří si skipasy koupí online s časovým předstihem,“ vysvětluje Jakub Janda. 

Vyberte si lyže online

Z pohodlí domova si ještě před lyžovačkou můžete vybrat i sjezdové lyže, snowboard, či skialpy. SkiResort Live letos spustí možnost zarezervovat si lyžařské vybavení a zaplatit za půjčení předem. Samotné vyzvednutí výstroje v provozovnách SkiResort Live zabere jen pár minut. Půjčovny SkiResort Live jsou umístěné v Peci pod Sněžkou, Janských Lázních, na Černé hoře, v Černém Dole, Velké Úpě i ve Svobodě vždy přímo u sjezdovek. 

Rezervovat online je možné i lyžařskou školu SkiResort Live, která učí nejen na sjezdovkách SkiResortu ale i ve vlastních dětských LIVE parcích s pojízdnými koberci a výukovými prvky. 

Se skipasem i parkovací místo

Na zpoplatněných parkovištích v Janských Lázních a v Peci pod Sněžkou (Zelený potok) bude možné si online zarezervovat a zaplatit parkovací místo při nákupu skipasu online na skiresortcard.cz. Rezervace místa bude platit do 10 hodin daného dne. Velkokapacitní bezplatné parkoviště pro 400 vozů najdou lyžaři v areálu Černý Důl, který je zaměřený na rodiny s dětmi. Lyžařům, kteří si budou chtít zalyžovat ve více areálech a užít si např. všech 50 km sjezdovek na 1 skipas, přijdou vhod také bezplatné skibusy.