Okolo Černé hory

Poznejte okolí Černé hory, vydejte se do Pece, na Sněžku nebo za výhledy.

Difficulty:

Distance: 12.0 km


Když dorazíte do Janských lázní, cítíte její bezprostřední blízkost, dokonce ji i vidíte! Ano, někteří z vás tuší, jde o Černou horu a její SkiResort! Ten v létě nezahálí a díky kabinkové lanovce se můžete během několika minut dostat na výchozí bod několika krásných výletů, které si v tomto článku spolu projdeme! Když se podíváte na okolí Černé hory na turistické mapě, uvidíte že je tady opravdu co vidět. Tak pojďte s námi!

Do Pece!

Poměrně nenáročnou túrou je procházka z Černé hory do Pece pod Sněžkou, která za dobrého počasí nabízí parádní výhledy! Pokud si chcete odpočinout, jde výlet zkrátit o 4 km a téměř 600 výškových metrů. Stačí vyjet z Janských Lázní lanovkou na Černou horu a do Pece dojdete takřka z kopce!

V případě, že si chcete protáhnout nohy, tak z parkoviště pod lanovkou v Janských Lázních vyrazte po červené značce úbočím Černé hory k Černé boudě. Abyste se neochudili o pořádnou porci výhledů, můžete se od Černé boudy vydat na jih k rozhledně na Černé hoře. 

Ať jste vyšli z Janských Lázní po svých, nebo jste právě vystoupili z lanovky, stojíme na Černé hoře! Nasajte horský vzduch a krásné výhledy na jih a můžeme vyrazit!

Po žluté značce směrem na sever se vydejte kolem Černé boudy k rozcestníku Václavák. Odtud už půjdeme po červené ke Kolínské a Pražské boudě. Tady si doporučujeme udělat pauzu, na obou boudách skvěle vaří! Od Pražské boudy dojdete po žluté přes sjezdovku k rozcestníku u Husovy boudy. Žlutou značku vyměníme za modrou a té se budete držet až do cíle naší trasy!

Z Pece můžete jet zpátky do Janských Lázní autobusem!

Za výhledy!

Tentokrát hezky po svých, ale nic hrozného to nebude, nebojte! 

Z parkoviště pod lanovkou vyrazíte po modré turistické značce k rozcestí Zrcadlovky. Odtud strmě po žluté turistické značce na Černou horu. Tady to už možná znáte! Doplňte energii v pohostinském zařízení, zakupte paměťové karty s krásnými fotkami výhledů a můžeme pokračovat! 

Od Černé boudy kousek po modré k rozcestníku Nad Pardubickými boudami. Tady se dáme po zelené, po které sejdeme k Pardubickým boudám a kolem nich až k rozcestí Nad Modrými kameny. Po žluté turistické značce dojdete k vyhlídce Modré kameny, odkud je krásný výhled na rázovité Podkrkonoší. 
Sestupte až k Modrokamenné boudě a od ní pokračujte po modré značce až do cíle na parkoviště pod lanovkou. Sláva nazdar výletu!

Spirálou na Sněžku!

Tady jde už o vážnou turistiku! Někdo z vás by si to jistě mohl i zaběhnout. Užijete si opravdový ráz krkonošské krajiny - tedy tundry. Cestou uvidíme republikové unikáty a vystoupíme na nejvyšší vrchol naší vlasti! Pro pravý požitek z hřebenové túry doporučujeme vyrazit první ranní lanovkou na Černou horu. 

Trasu k Pražské boudě už znáte je to z kopce a tak vám cesta jistě rychle uběhne. Už od Černé boudy jdete po červené turistické značce, tak se jí držte i v prvním stoupání na Liščí horu! Cestou minete Lyžařskou boudu, můžete se zastavit, ale dnes budete mít ještě příležitost. 

Z Liščí hory seběhnete na hranici lesa a je to tady. Kosodřevina, pastviny a jinak holý hřeben, tak jak to máte v Krkonoších rádi. Po cestě míjíte Chalupu na Rozcestí. Vy se ale pořád držte červené značky. Pokračujte po vrstevnici k Výrovce, tady navrhujeme svačinu nebo oběd! Za Výrovkou vás čeká krásný výhled do Modrého dolu. Odtud jděte podél Památníku obětem hor, až dorazíte k Luční boudě. Sněžka je na dohled! Tady můžete ochutnat místní pivo a opustíte červenou značku. Tu vyměníte za modrou, která vás provede mezi rašenilišti. 

Po modré značce a státní hranici dorazíte do Obřího sedla, odkud po červené značce vystoupáte na 1603 metrů vysokou Sněžku, nejvyšší horu České republiky. Vrchol přejdete a pokračujte po žluté značce po hřeben pod lanovkou až na Růžohorky, tady doplňte energii, máte v nohách kus cesty! Odtud už po zelené sejdete do Pece, do vašeho cíle. 

Pokud parkujete v Janských Lázních, využijte autobus pro cestu k autu.More tips for trips

From Černá hora through Černohorské rašeliniště (Moorland) to Pec pod Sněžkou

Obtížnost:

Délka trasy: 6 km

Take the cable car ČERNOHORSKÝ EXPRESS to Černá hora, visit the local moorland and walk down the hill back to Pec and take the TourBUS to Janské Lázně.

Zjistit více

Circuit around Pec pod Sněžkou via observation tower Hnědý vrch

Obtížnost:

Délka trasy: 8 km

Circuit around Pec pod Sněžkou via observation tower Hnědý vrch

Zjistit více

Reach the top of Sněžka Mt. by cable car and on foot

Obtížnost:

Délka trasy: 0 km

Pec pod Sněžkou

Zjistit více

From Velká Úpa via Růžohorky to Sněžka and to Pec pod Sněžkou

Obtížnost:

Délka trasy: 6 km

From Velká Úpa via Růžohorky to Sněžka and to Pec pod Sněžkou

Zjistit více

From Černá hora on Zvonková cesta to Janské Lázně

Obtížnost:

Délka trasy: 5 km

From Černá hora on Zvonková cesta to Janské Lázně

Zjistit více

From Černá hora to Janské Lázně via Hoffmanovy Boudy

Obtížnost:

Délka trasy: 5 km

The trail goes from the top station of the cable car ČERNOHORSKÝ EXPRESS via Sokolská bouda to the crossing U Zrcadlových Bud, via Hoffmanovy Boudy to Janské Lázně.

Zjistit více

From Černá hora to Velká Úpa via Vlašské Boudy

Obtížnost:

Délka trasy: 7 km

The trail goes from the top station of the cable car ČERNOHORSKÝ EXPRESS through Václavák and Pěticestí to Vlašské Boudy and further to Velká Úpa.

Zjistit více

Cyrcle from Černý Důl cross the mountain hut Berghaus

Obtížnost:

Délka trasy: 9 km

Černý Důl – Bönischovy Boudy – Rejdiště – Berghaus – Černý Důl

Zjistit více

From Janské Lázně to Černá hora waterfalls and back

Obtížnost:

Délka trasy: 2 km

A shorter trip your kids will enjoy....

Zjistit více

Modré kameny (Blue stones)

Obtížnost:

Délka trasy: 9 km

Visit quartzite rocks at the foot of Černá hora, offering splendid views of the countryside.

Zjistit více

From Hnědý vrch to Luční Bouda and back to Pec pod Sněžkou

Obtížnost:

Délka trasy: 16 km

The chairlift will help you overcome the elevation difference and you can continue on foot to Luční bouda and back to Pec pod Sněžkou.

Zjistit více