Stezka korunami stromů

Stezka korunami stromů Krkonoše s jedinečnou podzemní jeskyní, vám nabídne nejen příjemnou procházku, spoustu zajímavých informací, ale i dechberoucí výhled do nádherné krajiny Krkonošského národního parku. Stezka zakončená vyhlídkovou věží o výšce 45 metrů se nachází na okraji Janských Lázní.

Se SkiResortem ČERNÁ HORA - PEC je nejjednodušší propojení lanovkou. Ta vás zaveze z Janských Lázní přímo na vrchol Černé hory. Pokud budete naopak začínat na Černé hoře, můžete sjet do Janských Lázní a přímo ke Stezce korunami stromů na zapůjčených horských koloběžkách ze SkiResort Live.

Na trase Stezky, dlouhé jeden a půl kilometru, se vydáte od kořenů až ke korunám stromů. Díky unikátní podzemní expozici si budete moci prostudovat mikrosvět půdy, kde se například dozvíte, jak vypadá vřetenovka, která žije jen v Krkonoších nebo kůrovec, který teď trápí lesy České republiky. Cestou k vrcholu vás čeká 40 informačních zastavení s kukátky, z nichž vyčtete zajímavosti o flóře i fauně místních lesů.

Na vrcholu Stezky vás uchvátí výhled, díky kterému budete mít nadosah ruky lesní mohykány, stromy, které jsou staré přes 150 let. Cestu na vrchol Stezky si musíte vyšlápnout po svých, dolů si ji však můžete zkrátit a urychlit tobogánem, jehož tubus o průměru jeden metr je dlouhý 80 metrů. Výlet potom můžete zakončit v restauraci nebo ve venkovním Lestánku, kde si každý najde to své. Od Čerstváku, tedy čerstvého ovocného džusu, přes točenou malinkovku, osvěžující zmrzlinu až po čepované pivo. V restauraci si pak můžete vybrat z aktuální sezonní nabídky ze surovin od místních dodavatelů. 
 

KOUPIT JÍZDENKU