Okolo Černé hory

Poznejte okolí Černé hory, vydejte se do Pece, na Sněžku nebo za výhledy.

Obtížnost:

Délka trasy: 12,0 km


Když dorazíte do Janských lázní, cítíte její bezprostřední blízkost, dokonce ji i vidíte! Ano, někteří z vás tuší, jde o Černou horu a její SkiResort! Ten v létě nezahálí a díky kabinkové lanovce se můžete během několika minut dostat na výchozí bod několika krásných výletů, které si v tomto článku spolu projdeme! Když se podíváte na okolí Černé hory na turistické mapě, uvidíte že je tady opravdu co vidět. Tak pojďte s námi!

Do Pece!

Poměrně nenáročnou túrou je procházka z Černé hory do Pece pod Sněžkou, která za dobrého počasí nabízí parádní výhledy! Pokud si chcete odpočinout, jde výlet zkrátit o 4 km a téměř 600 výškových metrů. Stačí vyjet z Janských Lázní lanovkou na Černou horu a do Pece dojdete takřka z kopce!

V případě, že si chcete protáhnout nohy, tak z parkoviště pod lanovkou v Janských Lázních vyrazte po červené značce úbočím Černé hory k Černé boudě. Abyste se neochudili o pořádnou porci výhledů, můžete se od Černé boudy vydat na jih k rozhledně na Černé hoře. 

Ať jste vyšli z Janských Lázní po svých, nebo jste právě vystoupili z lanovky, stojíme na Černé hoře! Nasajte horský vzduch a krásné výhledy na jih a můžeme vyrazit!

Po žluté značce směrem na sever se vydejte kolem Černé boudy k rozcestníku Václavák. Odtud už půjdeme po červené ke Kolínské a Pražské boudě. Tady si doporučujeme udělat pauzu, na obou boudách skvěle vaří! Od Pražské boudy dojdete po žluté přes sjezdovku k rozcestníku u Husovy boudy. Žlutou značku vyměníme za modrou a té se budete držet až do cíle naší trasy!

Z Pece můžete jet zpátky do Janských Lázní autobusem!

Za výhledy!

Tentokrát hezky po svých, ale nic hrozného to nebude, nebojte! 

Z parkoviště pod lanovkou vyrazíte po modré turistické značce k rozcestí Zrcadlovky. Odtud strmě po žluté turistické značce na Černou horu. Tady to už možná znáte! Doplňte energii v pohostinském zařízení, zakupte paměťové karty s krásnými fotkami výhledů a můžeme pokračovat! 

Od Černé boudy kousek po modré k rozcestníku Nad Pardubickými boudami. Tady se dáme po zelené, po které sejdeme k Pardubickým boudám a kolem nich až k rozcestí Nad Modrými kameny. Po žluté turistické značce dojdete k vyhlídce Modré kameny, odkud je krásný výhled na rázovité Podkrkonoší. 
Sestupte až k Modrokamenné boudě a od ní pokračujte po modré značce až do cíle na parkoviště pod lanovkou. Sláva nazdar výletu!

Spirálou na Sněžku!

Tady jde už o vážnou turistiku! Někdo z vás by si to jistě mohl i zaběhnout. Užijete si opravdový ráz krkonošské krajiny - tedy tundry. Cestou uvidíme republikové unikáty a vystoupíme na nejvyšší vrchol naší vlasti! Pro pravý požitek z hřebenové túry doporučujeme vyrazit první ranní lanovkou na Černou horu. 

Trasu k Pražské boudě už znáte je to z kopce a tak vám cesta jistě rychle uběhne. Už od Černé boudy jdete po červené turistické značce, tak se jí držte i v prvním stoupání na Liščí horu! Cestou minete Lyžařskou boudu, můžete se zastavit, ale dnes budete mít ještě příležitost. 

Z Liščí hory seběhnete na hranici lesa a je to tady. Kosodřevina, pastviny a jinak holý hřeben, tak jak to máte v Krkonoších rádi. Po cestě míjíte Chalupu na Rozcestí. Vy se ale pořád držte červené značky. Pokračujte po vrstevnici k Výrovce, tady navrhujeme svačinu nebo oběd! Za Výrovkou vás čeká krásný výhled do Modrého dolu. Odtud jděte podél Památníku obětem hor, až dorazíte k Luční boudě. Sněžka je na dohled! Tady můžete ochutnat místní pivo a opustíte červenou značku. Tu vyměníte za modrou, která vás provede mezi rašenilišti. 

Po modré značce a státní hranici dorazíte do Obřího sedla, odkud po červené značce vystoupáte na 1603 metrů vysokou Sněžku, nejvyšší horu České republiky. Vrchol přejdete a pokračujte po žluté značce po hřeben pod lanovkou až na Růžohorky, tady doplňte energii, máte v nohách kus cesty! Odtud už po zelené sejdete do Pece, do vašeho cíle. 

Pokud parkujete v Janských Lázních, využijte autobus pro cestu k autu.Další tipy na výlet

Z Černé hory přes Černohorské rašeliniště do Pece pod Sněžkou

Obtížnost:

Délka trasy: 6 km

Vyjeďte na Černou horu lanovkou ČERNOHORSKÝ EXPRESS, navštivte Černohorské rašeliniště, sejděte do Pece a vraťte se do Janských Lázní autobusem.

Zjistit více

Okruh okolo Pece pod Sněžkou přes rozhlednu Hnědý vrch

Obtížnost:

Délka trasy: 8 km

Z Pece pod Sněžkou přes rozhlednu Hnědý vrch do Pece pod Sněžkou

Zjistit více

Lanovkou a pěšky až na vrchol Sněžky

Obtížnost:

Délka trasy: 0 km

Pec pod Sněžkou

Zjistit více

Z Velké Úpy přes Růžohorky na Sněžku a do Pece pod Sněžkou

Obtížnost:

Délka trasy: 6 km

Na nejvyšší českou horu nemusíte vyrazit jen z Pece pod Sněžkou. Pěkná trasa je to i z Velké Úpy.

Zjistit více

Z Černé hory po Zvonkové cestě do Janských Lázní

Obtížnost:

Délka trasy: 5 km

Z Černé hory po Zvonkové cestě do Janských Lázní

Zjistit více

Z Černé hory přes Hoffmanovy Boudy do Janských Lázní

Obtížnost:

Délka trasy: 5 km

Trasa je vedena od horní stanice kabinkové lanovky ČERNOHORSKÝ EXPRESS přes Sokolskou boudu, na rozcestí U Zrcadlových Bud, přes Hoffmannovy Boudy do Janských Lázní.

Zjistit více

Z Černé hory přes Vlašské Boudy do Velké Úpy

Obtížnost:

Délka trasy: 7 km

Trasa je vedena od horní stanice kabinkové lanovky ČERNOHORSKÝ EXPRESS přes Václavák a Pěticestí k Vlašským Boudám a dál do Velké Úpy.

Zjistit více

Okruh z Černého Dolu přes hornickou naučnou stezku Berghaus

Obtížnost:

Délka trasy: 9 km

Černý Důl – Bönischovy Boudy – Rejdiště – Berghaus – Černý Důl

Zjistit více

Z Janských Lázní k Černohorským vodopádům a zpět

Obtížnost:

Délka trasy: 2 km

Kratší výlet, který budou Vaše děti milovat....

Zjistit více

Modré kameny

Obtížnost:

Délka trasy: 9 km

Navštivte křemencové skalky na úpatí Černé hory, ze kterých je nádherný výhled do kraje.

Zjistit více

Z Hnědého vrchu na Luční Boudu a do Pece pod Sněžkou

Obtížnost:

Délka trasy: 16 km

Překonejte největší převýšení díky lanovce a vydejte se poté pěšky až k Luční boudě a poté zpět do Pece pod Sněžkou

Zjistit více