Okolo Černé hory

Poznejte okolí Černé hory, vydejte se do Pece, na Sněžku nebo za výhledy.

Schwierigkeitsgrad:

Länge der Strecke: 12,0 km


Když dorazíte do Janských lázní, cítíte její bezprostřední blízkost, dokonce ji i vidíte! Ano, někteří z vás tuší, jde o Černou horu a její SkiResort! Ten v létě nezahálí a díky kabinkové lanovce se můžete během několika minut dostat na výchozí bod několika krásných výletů, které si v tomto článku spolu projdeme! Když se podíváte na okolí Černé hory na turistické mapě, uvidíte že je tady opravdu co vidět. Tak pojďte s námi!

Do Pece!

Poměrně nenáročnou túrou je procházka z Černé hory do Pece pod Sněžkou, která za dobrého počasí nabízí parádní výhledy! Pokud si chcete odpočinout, jde výlet zkrátit o 4 km a téměř 600 výškových metrů. Stačí vyjet z Janských Lázní lanovkou na Černou horu a do Pece dojdete takřka z kopce!

V případě, že si chcete protáhnout nohy, tak z parkoviště pod lanovkou v Janských Lázních vyrazte po červené značce úbočím Černé hory k Černé boudě. Abyste se neochudili o pořádnou porci výhledů, můžete se od Černé boudy vydat na jih k rozhledně na Černé hoře. 

Ať jste vyšli z Janských Lázní po svých, nebo jste právě vystoupili z lanovky, stojíme na Černé hoře! Nasajte horský vzduch a krásné výhledy na jih a můžeme vyrazit!

Po žluté značce směrem na sever se vydejte kolem Černé boudy k rozcestníku Václavák. Odtud už půjdeme po červené ke Kolínské a Pražské boudě. Tady si doporučujeme udělat pauzu, na obou boudách skvěle vaří! Od Pražské boudy dojdete po žluté přes sjezdovku k rozcestníku u Husovy boudy. Žlutou značku vyměníme za modrou a té se budete držet až do cíle naší trasy!

Z Pece můžete jet zpátky do Janských Lázní autobusem!

Za výhledy!

Tentokrát hezky po svých, ale nic hrozného to nebude, nebojte! 

Z parkoviště pod lanovkou vyrazíte po modré turistické značce k rozcestí Zrcadlovky. Odtud strmě po žluté turistické značce na Černou horu. Tady to už možná znáte! Doplňte energii v pohostinském zařízení, zakupte paměťové karty s krásnými fotkami výhledů a můžeme pokračovat! 

Od Černé boudy kousek po modré k rozcestníku Nad Pardubickými boudami. Tady se dáme po zelené, po které sejdeme k Pardubickým boudám a kolem nich až k rozcestí Nad Modrými kameny. Po žluté turistické značce dojdete k vyhlídce Modré kameny, odkud je krásný výhled na rázovité Podkrkonoší. 
Sestupte až k Modrokamenné boudě a od ní pokračujte po modré značce až do cíle na parkoviště pod lanovkou. Sláva nazdar výletu!

Spirálou na Sněžku!

Tady jde už o vážnou turistiku! Někdo z vás by si to jistě mohl i zaběhnout. Užijete si opravdový ráz krkonošské krajiny - tedy tundry. Cestou uvidíme republikové unikáty a vystoupíme na nejvyšší vrchol naší vlasti! Pro pravý požitek z hřebenové túry doporučujeme vyrazit první ranní lanovkou na Černou horu. 

Trasu k Pražské boudě už znáte je to z kopce a tak vám cesta jistě rychle uběhne. Už od Černé boudy jdete po červené turistické značce, tak se jí držte i v prvním stoupání na Liščí horu! Cestou minete Lyžařskou boudu, můžete se zastavit, ale dnes budete mít ještě příležitost. 

Z Liščí hory seběhnete na hranici lesa a je to tady. Kosodřevina, pastviny a jinak holý hřeben, tak jak to máte v Krkonoších rádi. Po cestě míjíte Chalupu na Rozcestí. Vy se ale pořád držte červené značky. Pokračujte po vrstevnici k Výrovce, tady navrhujeme svačinu nebo oběd! Za Výrovkou vás čeká krásný výhled do Modrého dolu. Odtud jděte podél Památníku obětem hor, až dorazíte k Luční boudě. Sněžka je na dohled! Tady můžete ochutnat místní pivo a opustíte červenou značku. Tu vyměníte za modrou, která vás provede mezi rašenilišti. 

Po modré značce a státní hranici dorazíte do Obřího sedla, odkud po červené značce vystoupáte na 1603 metrů vysokou Sněžku, nejvyšší horu České republiky. Vrchol přejdete a pokračujte po žluté značce po hřeben pod lanovkou až na Růžohorky, tady doplňte energii, máte v nohách kus cesty! Odtud už po zelené sejdete do Pece, do vašeho cíle. 

Pokud parkujete v Janských Lázních, využijte autobus pro cestu k autu.Weitere Ausflügetipps

Aus Černá hora zu Torfmoor zu Pec pod Sněžkou

Obtížnost:

Délka trasy: 6 km

Fahren Sie bis zu Černá hora mit der Gondelbahn ČERNOHORSKÝ EXPRESS, wandern Sie hinunter nach Pec und kehren Sie mit dem TourBUS nach Janské Lázně zurück.

Zjistit více

Aus Pec pod Sněžkou über den Aussichtsturm Hnědý vrch nach Pec pod Sněžkou

Obtížnost:

Délka trasy: 8 km

Aus Pec pod Sněžkou über den Aussichtsturm Hnědý vrch nach Pec pod Sněžkou

Zjistit více

Zum Gipfel der Schneekoppe mit der Seilbahn und zu Fuß

Obtížnost:

Délka trasy: 0 km

Pec pod Sněžkou

Zjistit více

Aus Velká Úpa über Růžohorky auf Sněžka und nach Pec

Obtížnost:

Délka trasy: 6 km

Aus Velká Úpa über Růžohorky auf Sněžka und nach Pec

Zjistit více

Von Černá hora auf Zvonková cesta nach Janské Lázně

Obtížnost:

Délka trasy: 5 km

Von Černá hora auf Zvonková cesta nach Janské Lázně

Zjistit více

Von Černá hora über Hoffmanovy Boudy nach Janské Lázně

Obtížnost:

Délka trasy: 5 km

Die Strecke führt von der Bergstation der Gondelbahn ČERNOHORSKÝ EXPRESS über Sokolská bouda zur Kreuzung U Zrcadlových Bud, über Hoffmannovy Boudy nach Janské Lázně.

Zjistit více

Von Černá hora über Vlašské Boudy nach Velká Úpa

Obtížnost:

Délka trasy: 7 km

Die Strecke führt von der Bergstation der Gondelbahn ČERNOHORSKÝ EXPRESS über Václavák und Pěticestí bis Vlašské Boudy und weiter nach Velká Úpa.

Zjistit více

Aus Černý Důl zum Bergbau-Naturlehrpfad Berghaus

Obtížnost:

Délka trasy: 9 km

Černý Důl – Bönischovy Boudy – Rejdiště – Berghaus – Černý Důl

Zjistit více

Aus Janské Lázně zu Černohorské Wasserfälle und zurück

Obtížnost:

Délka trasy: 2 km

Ein kürzerer Ausflug, ideal für Ihre Kinder....

Zjistit více

Modré kameny (Die Quarzit-Felsen)

Obtížnost:

Délka trasy: 9 km

Besuchen Sie die Quarzit-Felsen am Fuße von Černá hora, die eine herrliche Aussicht anbieten.

Zjistit více

Von Hnědý vrch auf Luční Bouda und nach Pec pod Sněžkou

Obtížnost:

Délka trasy: 16 km

Mit der Seilbahn den größten Höhenunterschied überwinden und dann bis auf Luční bouda und zurück nach Pec pod Sněžkou wandern.

Zjistit více