Sezóna odstartuje 1. 12. na Černé hoře

Mrazivé teploty přejí zasněžování. Přírodním sněhem pomáhá Krakonoš. Na nic nečekáme a zasněžujeme už téměř ve všech areálech SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC.Na Černé hoře sněhu přibývá.

"Zasněžovat jsme začali na Černé hoře ve středu 22. 11., hned jak to klimatické podmínky dovolily. V posledních třech týdnech byl ohromný úhrn dešťových srážek a díky tomu máme nejen zásobu vody v nádržích, ale  je  i výborný stav povrchových vod v tocích, ze kterých můžeme vodu pro výrobu sněhu čerpat," říká Jakub Janda, výkonný ředitel SkiResortu.  

Zatím  jsme díky rychlým změnám teplot zasněžovali v areálu Černá hora, kde plánujeme zahájit lyžařskou sezonu. "V Peci pod Sněžkou necháváme sjezdovky krátce promrznout, abychom netvořili sníh na promáčený podklad a následně začneme zasněžovat také v ostatních areálech. Navíc díky investici do 29 nových sněžných děl máme zasněžovací techniku nyní rozprostřenou po všech páteřních sjezdovkách. Jsme tak nově schopní využít i mrazu způsobeného inverzí, kdy v minulosti, s menším počtem zasněžovací techniky, to nebylo možné," dodává Janda.

Lyžařskou sezónu odstartujeme v pátek 1. 12. na Černé hoře. Pro více detailů ke startu sezóny koukněte sem.Na Černé hoře jsme zahájili zasněžování.

Další termíny pro ostatní areály budeme upřesňovat v následujících dnech. Pro čerstvé informace se vraťte znovu na náš web a sociální sítě Facebook a Instagram, kde se vše dozvíte jako první.