36 km sjezdovek v 5 areálech na 1 skipas

Mrazivé počasí posledních dní jsme využili k zasněžování a těšíme se i na víkendové sněžení. Se skipasem SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC tak můžete vyrazit na Černou horu, do Pece pod Sněžkou, Černého Dolu, Malé Úpy i Velké Úpy. K dispozici je tu 36 km sjezdovek na 1 skipas. V provozu je lyžařský přejezd SkiTour i všech 12 skibusových linek, večerní lyžování i výukové LIVE parky ve všech areálech. Běžecké tratě jsou upraveny v okolí Černé hory, Pece, Velké Úpy a Malé Úpy.

Jak se aktuálně lyžuje?

V areálu na Černé hoře je otevřená sjezdovka Anděl, Protěž, Hofmanky, Pod kabinou, Zalomená, oba úseky Ford Černohorské s dojezdem až k dolní stanici kabinkové lanovky v Janských Lázních i dětské sjezdovky Sport 1 – 3 a Formánek 3.

V provozu je na Černé hoře vyhřívaná šestisedačková lanovka Hofmanky Express, sedačková lanovka Protěž, vlek Anděl, vlek Sport 1 a Sport 2, Formánek 3 a kabinková lanovka Černohorský Express. 

V Peci pod Sněžkou mohou lyžaři využít sjezdovky Javor 1 a 2, Smrk, Lyžařskou, Zahrádky, Hnědý vrch i mírné sjezdovky U lesa, Javořák a Klondike. V provozu jsou vleky Javor 1, 2, Javořák, Smrk, Klondike, U lesa a čtyřsedačkové lanovky Zahrádky Express a Hnědý vrch. Pro výjezd k ubytování slouží také vlek Mulda. 

Ve Velké Úpě je otevřená sjezdovka Portášky se stejnojmennou sedačkovou lanovkou a dětská sjezdovka Sagasserovy boudy.

V Černém Dole jsou v provozu lanovky Family Express i Saxner a otevřené jsou sjezdovky Ford Špičák, U lomu a lyžařské propojky. 

V Malé Úpě se lyžuje v lokalitě U kostela i Pomezky.  
Celkem si ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC můžete užít 36 km sjezdovek na 1 skipas. Lyžuje se za ceny standardní sezóny.

Večerní lyžování na Javoru i na Protěži 

Na večerní lyžování můžete vyrazit na Protěž v Janských Lázních nebo na Javor v Peci pod sněžkou. Na obou místech se za umělého osvětlení lyžuje denně. K večernímu lyžování se parkuje zdarma.

Zastavte se na Bullbaru pod sjezdovkou Javor, kde hrají živě kapely v rámci série Bullbar bands (program zde) vždy v pátek a v sobotu večer. 

Výukové parky s pojízdnými koberci v každém areálu

Ve všech areálech jsou otevřené LIVE parky s pojízdnými koberci, ve kterých vyučuje lyžařská škola SkiResort Live. V těsné blízkosti hlavních sjezdovek najdete také půjčovny lyžařského vybavení SkiResort Live

Animační programy denně v Obříkově oboře i se snowtubingem 

V Janských Lázních na Formánkách čeká zábava, sport i hry na všechny malé lyžaře. Obříkova obora je tím pravým místem, kde se moho děti vyřádit po lyžování. Jejich rodiče budou mít o dění v této dětské lokalitě skvělý přehled z Hospůdky na Formánkách a budou mít čas užít si horskou pohodu. Animační program začíná denně v 15 a v 17 hodin a vstup je bezplatný. 

Na Formánkách si můžete vyzkoušet i snowtubing na umělém povrchu v délce 40 metrů. Cena: 150 Kč / 10 jízd. 

SkiTour a skibusy 

Na lyžařský přejezd SkiTour z Černé hory do Pece pod Sněžkou můžete vyrazit každý den od 9 do 15:30. Skibusové linky jezdí bez omezení. 

Ty nejaktuálnější informace najdete vždy na stránce webkamery