Herní krajina Pecka

Nikde jinde než ve Velké Úpě na Portáškách se nemůžete rozhlédnout z paroží jelena, projít 15 metrů dlouhou dřevěnou sochou rysa, nebo přejít po lanové stezce mezi čapími hnízdy. Objevte obří mravence a vřetenovku, nory zvířat, nebo velkého dřevěného mloka.

Do Herní krajiny Pecka je vstup na vlastní dobrodružství. Líbit se tu bude dětem i dospělým.

Herní krajinu Pecka najdete ve Velké Úpě na Portáškách, v blízkosti horní stanice sedačkové lanovky Portášky. Její aktuální informace o provozu najdete zde.  

Po návštěvě Herní krajiny doporučujeme sjet do Velké Úpy na horských koloběžkách. Půjčovna SkiResort Live je přímo u Herní krajiny Pecka.

Otvírací doba Herní krajiny Pecka 2024

V provozu

 • květen:  otevřeno denně
 • červen, červenec, srpen: otevřeno denně 
 • září, říjen: otevřeno denně

Provoz sedačkové lanovky Portášky  

Aktuální informace o provozní době lanovky Portášky najdete zde 

Otvírací doba půjčovny koloběžek SkiResort Live

SkiResort Live půjčovna koloběžek (u horní stanice lanovky na Portáškách i dole ve Velké Úpě) je otevřena takto: 

V provozu

 • květen: víkendy (9:30 - 16:00)
 • červen: víkendy, od 15.6. denně (9:30 - 16:00)
 • červenec, srpen: denně (9:30 - 17:00)
 • září: denně do 15. 9., následně víkendy (9:30 - 15:30)
 • říjen: víkendy (9:30 - 15:30)

Časté dotazy

Mohu navštívit Herní krajinu Pecka i bez zakoupení dřevěné koule? 

Dřevěnou kuličku mohou děti použít na některých herních prvcích. Herní krajinu Pecka si ale s dětmi užijete i bez ní.  

Kde je možné koupit dřevěnou kouli Pecku? 

Dřevěnou kouli je možné koupit v půjčovně koloběžek SkiResort Live u horní stanice sedačkové lanovky na Portáškách. Ve dnech, kdy je půjčovna zavřená, funguje u horní stanice lanovky automat na dřevěné koule. Dřevěná koule stojí 50 Kč. 

Jak se dostanu k Herní krajině Pecka? 

Nejjednodušší je zaparkovat ve Velké Úpě na parkovišti na náměstí (P5) nebo na parkovišti za řekou (P6). Následně můžete vyjet sedačkovou lanovkou Portášky. Herní krajina se nachází v blízkosti horní stanice lanovky.  Vyjít ale můžete také pěšky a to buď po asfaltové cestě, která křižuje sjezdovku Portášky, nebo lesem Cestou horských nosičů

Jak na Herní krajinu přímo z Pece pod Sněžkou? 

Pokud k Herní krajině Pecka míříte přímo z Pece pod Sněžkou, je možné si vybrat z několika tras: 

 • Vyjeďte kabinkovou lanovkou (Sněžka) na Růžovou horu. Poté sejděte na Portášky k Herní krajině Pecka. Trasa z Růžové hory je asfaltová. Zvládnete ji tedy i s kočárkem. Od Herní krajiny Pecka je možné sejít do Velké Úpy buď po asfaltové cestě, nebo lesní pěšinou tzv. Cestou horských nosičů
 • Z Pece pod Sněžkou se vydejte po „staré silnici“ do Velké Úpy. Jde o vycházkovou cestu Krakonošova zpovědnice s několika herními prvky pro děti. Z Velké Úpy můžete vyjet na Portášky sedačkovou lanovkou Portášky, nebo zvolit pěší trasy (viz výše). 
 • Přímo z Pece můžete taky vystoupat na Růžovou horu pěšky a následně sejít k Herní krajině na Portáškách. Tato trasa není vhodná pro kočárky. 
 • Z Pece do Velké Úpy je možné vyjít i po cestě, která začíná mírně stoupat do lesa za hotelem Máj. Tato trasa je asfaltová a dovede vás na Herní krajinu. Je možné z ní ale odbočit a vyjít k Herní krajině kratší cestou po dalších turistických trasách (například Šramlem), které už nejsou asfaltové.  

Jak vyjet s malým dítětem na sedačkové lanovce Portášky? 

Sedačková lanovka Portášky je třímístná. V případě, že chcete vyjet lanovkou s malým dítětem, doporučujeme použít nosítko nebo šátek a dítě si „uvázat“ na břicho. Obsluha lanovky umístí kočárek na sedačku za vámi. Zda je kočárek nutné složit, nebo ho bude možné vyvést nesložený, vám poradí obsluha dopravního zařízení. 

Vyveze sedačková lanovka i kočárek? 

Kočárek převážíme bezplatně na všech letních lanovkách SkiResortu. Umísťuje se samostatně na sedačku. Některé kočárky není nutné před přepravou skládat. U některých je lepší ho složit podobně, jako když ho převážíte autem. Zda je kočárek nutné složit, nebo ho bude možné vyvést nesložený, vám poradí obsluha dopravního zařízení.