Den Černé hory - slavíme 95. výročí lanové dopravy

Lanová doprava na Černou horu si letos připomíná 95 výročí. V roce 1928 šlo o první osobní kabinovou lanovku v Československu. Unikát si Černá hora drží dodnes. Vždyť jde o jedinou osmimístnou kabinkovou lanovku v Česku. SkiResort ČERNÁ HORA – PEC výročí oslaví v sobotu 9. září celodenním programem pro děti i dospělé na Černé hoře. Kabinková lanovka Černohorský Express bude navíc po celý víkend jezdit za zvýhodněnou cenu. 

Na sobotu 9. září jsou pro děti i dospělé připravené soutěže a aktivity u horní stanice kabinkové lanovky na Černé hoře. Nebude chybět tombola a soutěže, kde je možné vyhrát skipasy na lyžovačku pro celou rodinu a další ceny za 20 tisíc Kč. Těšit se můžete i na výprodej sportovního oblečení značky Kilpi.
„V Dětském parku Kabinka i v okolí horní stanice lanovky na Černé hoře bude pro děti připraveno 5 stanovišť, na kterých si vyzkouší různé aktivity a dozví se víc o tom, jak se lanovka v průběhu 95 let proměňovala. Zkrátka nepřijdou ani dospělí, kteří si budou moci zasoutěžit na horských elektrokolech Levit. Letos poprvé si tu každý také bude moct opéct vlastní trdelník na ohni, nebo namalovat perníček,“ říká víc k programu Zina Plchová, mluvčí SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC.

Program Dne Černé hora 9. září 2023 

9:30 – 16:00 
10:30 závod na lodičkách na retenční nádrží na Černé hoře pro děti i dospělé
12:00 přednáška Horské služby
13:00 závody ve šlapacích kárách pro děti v Dětském parku Kabinka 
14:00 závod na horských elektrokolech Levit pro dospělé
14:30 slosování hracích karet a vyhlášení cen pro děti
15:00 vyhlášení tomboly pro dospělé

Kabinková lanovka Černohorský Express bude po celý víkend, tedy 9. a 10. září jezdit za zvýhodněnou cenu. Děti do 12 let sveze zdarma, ostatní zaplatí za jízdu pouze 95 Kč.