V sobotu lyžujeme - na víkend na Černé hoře pustíme zkrácenou sjezdovku Anděl

Díky prvnímu sněhu, který napadl v minulých dnech a mrazivému počasí (až-10 stupňů Celsia), kdy jsme mohli zasněžovat, máme pro lyžaře dobrou zprávu. Na Černé hoře začíná sezóna už tuto sobotu.

Sjezdovku Anděl ve zkrácené délce otevřeme na víkend a k tomu přidáme 50% slevu na půjčovnu a servis lyží SkiResort Live. Pro ty, kteří tedy ještě nestihli pořídit lyžařskou výbavu, nebo nemají namazáno a nabroušeno, jde o ideální tip na víkend. 

V sobotu 26. 11. a v neděli 27. 11. 2022 bude otevřená sjezdovka Anděl na vrcholu Černé hory v délce 300 metrů. Na sjezdovce bude připraveno 50 cm sněhu. Ke sjezdovce lyžaře vyveze z Janských Lázní kabinková lanovka a po lyžování je znovu sveze k parkovišti. Lyžovat se bude oba dny od 9 do 16 hodin. Na vrcholu Černé hory bude po celou dobu otevřený FordBar. 

Na dolní stanici kabinkové lanovky v Janských Lázních bude na víkend otevřená půjčovna a servis SkiResort Live, který své sjezdového vybavení a servis poskytne se slevou 50%. 

Zvýhodněné skipasy na první lyžování vyjdou nejvýhodněji při nákupu online na skiresort.cz. Lyžaři je ale mohou získat i přímo na místě a to buď ve výdejním automatu sKiosku přímo u dolní stanice lanovky, nebo na pokladně. 

Od pondělí 28.11. do čtvrtka 1.12. se ve SkiResortu nelyžuje a v provozu není ani kabinková lanovka. 
Na Andělu budeme lyžovat znovu od pátku 2.12. 

 

Investice do lepší úpravy sjezdovek i úspornějšího provozu 

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC investoval před nadcházející zimou víc než 70 milionů korun do nákupu 5 výkonnějších a úspornějších roleb na úpravu sjezdových tratí, které navíc využívají technologii SnowSAT. Technologie umožňuje efektivně pracovat se sněhovou pokrývkou, kdy dokáže s přesností na 3 cm určit výšku sněhu v konkrétním místě. V praxi to znamená, že pokud napadne dostatek přírodního sněhu, bude možné optimalizovat výrobu technického sněhu a tím výrazně snížit náklady. 

Ve SkiResortu jsme před nadcházející zimou také rozšířili síť výdejních automatů tzv. sKiosků, kde lze vyzvednout online koupené skipasy a zjednodušili jsme nákupní cestu skipasů. I letos platí, že kdo nakoupí skipasy s předstihem a online, může využít až 30% slevu. V areálech Černý Důl a Velká Úpa od loňska nedošlo ke zdražení skipasů. U celoresortových lístků je meziroční zdražení na kamenné pokladně zhruba 8procentní. Při včasném nákupu online zákazník toto zdražení nemusí ani pocítit. 

Mezi další novinky patří zastřešení 120 m dlouhého pojízdného koberce v dětském LIVE parku Javor v Peci pod Sněžkou. Děti tam budou lépe chráněné proti větru a sněhu a zajistí se bezpečnější provoz přepravního zařízení.