Nechte si připravit lyže bez starostí na nejmodernějším stroji v regionu

Lyžařská sezóna startuje v Krkonoších už v listopadu. Podle Jakuba Jandy je proto nejvyšší čas připravit na ni lyže a snowboardy. SkiResort ČERNÁ HORA - PEC proto spustil předsezónní akci na servis s 20% slevou a seřízením vázání zdarma - navíc pohodlně a bez starostí se svozovými místy v Trutnově a ve Vrchlabí.

Proč je dobré nepodcenit předsezónní přípravu lyží? 

Moderní lyžování je o dokonale připravených hranách. Chcete-li si tedy užít lyžování hned od prvního dne, je dobré lyže před sezónou nabrousit a navoskovat. V rámci akce Předsezónní servis je to navíc bez starostí. Lyže odevzdáte i vyzvednete v Trutnově, či Vrchlabí, servis je o 20% zvýhodněný, v ceně je navíc seřízení vázání a můžete k tomu vyhrát i skipas. 

Jak poznám, že lyže či snowboard potřebují servis? 

Po letním uskladnění bývají zpravidla narezlé hrany lyží. Skluznice může být šedá, či „chlupatá“, což je známkou nedostatečného namazání. Oba nedostatky způsobí, že lyže nekloužou jak mají a můžou na sněhu i brzdit. Pokud jsou hrany tupé, lyže na zledovatělé sjezdovce podkluzují a ztrácíme tak nad lyžováním kontrolu. Taky vázání je dobré jednou za rok nechat zkontrolovat – zda není uvolněné nebo poškozené. Nesmíme ani zapomínat, že se během roku může změnit vaše váha a nastavení by tomu mělo odpovídat. Předejde se tak zbytečným zraněním.

Je pravda, že certifikát o správném nastavení vázání v případě zranění vyžaduje i pojišťovna? 

Některé pojišťovny to při řešení pojistných událostí požadují. Je to většinou podmínkou u školních lyžařských kurzů. V servisu SkiResort Live v Janských Lázní na to máme certifikovaný stroj Drivetronic, který seřizuje lyže podle evropských norem. Seřízení je u nás v rámci předsezónní akce zdarma a je to možné i při odevzdání lyží v Trutnově, či Vrchlabí. Stačí k lyžím přidat jednu lyžařskou botu, znát váhu, výšku, věk a lyžařskou zdatnost lyžaře. 

Co čeká lyže, či snb pokud je dám do servisu SkiResort Live? 

Máme tu nejmodernější vybavení včetně špičkového stroje Wintersteiger Discovery S a voskovačky Wax Future, která při voskování lyží využívá infračervené záření. Nově taky umíme natáhnout celou skluznici, pokud je původní poškozená, či vyměnit hranu, pokud je vytržená.

Jak vypadá běžný servis? 

Na lyžích nejprve zformátujeme skluznice i hrany. Následně se o lyže stará automatický stroj Wintersteiger Discovery S, kde se skluznice finišuje na kameni. Finální tunning hran zde probíhá na keramických kotoučcích. Díky jejich patentované technologii bude hrana naprosto ostrá, s maximální životností a přesnou geometrií s možností volby velikosti úhlů v rozsahu 0,3°– 5° na spodní a 90°– 86° na boční straně hrany. Na skluznici umíme vytvořit závodní struktury, díky kterým lépe absorbují vosk. To má za následek lepší odvod vody a lepší skluz. 

A co voskování? 

K tomu používáme stroj Wax Future s infračervenou technologií, který dokáže rovnoměrně prohřát skluznici a tím vosk dostat do skluznice hluboko a rovnoměrně. Technologie je bezkontaktní, nedochází tak k přepalování vosku, což hrozilo u staršího způsobu voskování pomocí žehliček. 

Jak často bychom měli lyže servisovat? 

Mnohé to překvapí, ale pokud lyžujete na technickém sněhu, je dobré lyže nechat navoskovat každý druhý den. Po pěti dnech lyžování doporučujeme kromě voskování i nabrousit hrany. 
Ve SkiResortu na své lyže během servisu nemusíte čekat. Mezi tím, co budou vaše lyže v servisu, máte možnost lyžovat zdarma na nejnovějších modelech lyží Atomic a Salomon z našich oficiálních Testcenter.

 

AKCE PŘEDSEZÓNNÍ SERVIS LYŽÍ A SNB SE SLEVOU 20% - SkiResort Live

V ceně servisu seřízení vázání v hodnotě 150 Kč zdarma

Platí od 1.11. do 15.12.2017

  Lyže od 140 cm Lyže do 139 cm
Malý servis 500 Kč  400 Kč 250 Kč  200 Kč
Velký servis 650 Kč  520 Kč 350 Kč  280 Kč

VYHRAJ SKIPAS – výherce 3 jednodenních skipasů SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC losujeme ze všech, kteří se zúčastní akce „předsezónní servis“.

 

Sběrná místa: 

Trutnov – Prolog Bike 

Horská 6; +420 777 034 600 

Vrchlabí  - Q Sport 

Pražská 1341; +420 731 303 503

 

 

SkiResort Live servis 

kontakt: +420 733 737 840, live@skiresort.cz