Ve SkiResortu se lyžuje ve všech areálech

Ve SkiResort ČERNÁ HORA - PEC jsou v provozu všechny areály. Lyžuje se na Černé hoře, v Peci pod Sněžkou, v Černém Dole, Velké Úpě i ve Svobodě nad Úpou. Denně je v provozu večerní lyžování ve 3 areálech. Lidé mohou vyrazit na sáňkařskou cestu během dne nebo s průvodci SkiResort Live i večer.  Denně je v provozu propojení areálů SkiTour a 12 linek skibusů. 

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC nabízí aktuálně lyžování na 43 km sjezdovek na 1 skipas. Na sjezdovkách leží 40 – 110 cm sněhu. I proto se lyžuje na téměř všech sjezdovkách v 5 areálech SkiResortu. V provozu jsou všechny lanovky i vleky, například včetně nové čtyřsedačkové lanovky Family Express v Černém Dole, která je investiční novinkou SkiResortu pro zimu 2017/18.

Denně funguje také propojení areálů na lyžích a rolbami SkiTour a 12 linek skibusů. Využití roleb SkiTour i skibusů je v ceně časových skipasů. Lidé tak mohou lyžovat v jeden den ve více areálech, nebo při vícedenním pobytu jezdit každý den na jiných sjezdovkách.

Do SkiResortu na lyže, sáňky, nebo skialpinistické výlety 

Lyžařskou školu SkiResortu – SkiResort Live najdete v 4 z 5 areálů. Je otevřeno všech 6 LIVE parků s pojízdnými koberci pro výuku dětí. Největší dětská lokalita je v areálu Černý Důl, kde jsou pro děti připravené 2 pojízdné koberce (30 a 100 m) a taky dětský vlek. Nová dětská lokalita s pojízdným kobercem je nově také v areálu Velká Úpa, kde dosud pojízdný koberec chyběl.

V Janských Lázních je otevřený LIVE park Formánky, kde jsou 2 pojízdné koberce (30 a 120 m), dětské vleky, lyžařská škola, půjčovna, babysitting i restaurace hned u parkoviště. Večerní bobování a snowtubing v této lokalitě je v provozu denně. LIVE park na Černé hoře je v provozu denně. Velkou dětskou lokalitu najdete také v Peci pod Sněžkou u sjezdovek Javor, kde jsou 2 pojízdné koberce.  

Lokalita východních Krkonoš nabízí řadu atrakcí i mimo lyžování. Otevřená je Černohorská sáňkařská cesta dlouhá 3,5 km, která vede z vrcholu Černé hory do Janských Lázní. Zatímco nahoru Vás vyveze kabinková lanovka, dolů můžete sjet na saních. Sáňky Vám rádi půjčíme v budově dolní stanice kabinkové lanovky v Janských Lázních. Vyzkoušet můžete také adrenalinový večerní sjezd na saních s čelovkami a s průvodcem ze SkiResort Live. V lednu pak začneme s pravidelnými skialpinistickými výlety a výlety na sněžnicích.

Ve SkiResortu najdou lyžaři všechny služby SkiResort Live hned u sjezdovek. Ať už jde o půjčovny s novým vybavením, lyžařský servis, obchody či babysitting.  Vyzkoušet tu můžete i špičkové modely Atomic a Salomon. K dispozici jsou v našem oficiálním Test centru v Janských Lázních, Peci pod Sněžkou a Velké Úpě. 

Na večerní lyžování do 3 areálů s parkováním zdarma 

Na Černé hoře na sjezdovce Protěž, v Peci pod Sněžkou na sjezdovce Javor, i na Modřínu ve Velké Úpě můžete denně lyžovat i za umělého osvětlení. K večernímu lyžování se ve všech areálech parkuje zdarma. Večerní lyžování na Duncanu ve Svobodě nad Úpou je v provozu vždy od čtvrtka do soboty. 

 

Běžecké tratě v okolí Černé hory, Světlé hory a Pece pod Sněžkou jsou nyní upraveny v délce téměř 80 km. Na běžky je možné vyrazit i v okolí Černého Dolu, Velké Úpy či Svobody nad Úpou.

Aktuální informace o otevřených sjezdovkách najdou lidé na www.skiresort.cz/webkamery

Podívejte se, jak jsme stavěli lanovku Family Express v Černém Dole a přijeďte ji vyzkoušet.