Od pátku 18,5 km, tři otevřené areály a hlavně nová lanovka

Od pátku 15.12. se bude ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC lyžovat už ve 3 areálech. Kromě Černé hory a Pece pod Sněžkou, kde už se lyžuje, se nově otevře i Černý Důl. Poprvé se rozjede nová, kilometr dlouhá čtyřsedačková lanovka Family Express a pro děti tu otevřeme také jeden z největších výukových parků v Česku – LIVE park Černý Důl. V pátek a v sobotu bude poprvé v provozu i večerní lyžování. 

Ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC se aktuálně lyžuje na téměř 14 km sjezdovek v areálech Černá hora a Pec pod Sněžkou. Na sjezdovkách leží 40 – 60 cm sněhu. Od pátku se lyžařská nabídka rozšíří.

V Peci pod Sněžkou, kde je nyní otevřeno 6,5 km sjezdovek, mohou lyžaři v pátek poprvé vyzkoušet zbrusu novou sjezdovku Javořák (600 m), která je jednou z novinek této sezóny. Lyžovat se bude poprvé i na sjezdovce v blízkosti lanovky Hnědý vrch. V Peci bude od pátku otevřeno celkem přes 8,5 km sjezdovek. 

Na Černé hoře se nyní lyžuje na 7,1 km sjezdovek. V pátek se tu otevře oblíbená sjezdovka Protěž. V provozu je tu také měřená trať obřího slalomu u sjezdovky Sport3, mimo to i sjezdovka Hofmanky u šestisedačkové vyhřívaný lanovky Hofmanky Express, nebo 3 km dlouhá sjezdovka Ford Černohorská z vrcholu Černé hory až do Janských Lázní. Celkově se tu od pátku bude lyžovat na cca 9 km sjezdovek. Od soboty se otevře pro nejmenší lyžaře LIVE park Formánky s pojízdným kobercem.

Poprvé na nové čtyřsedačce 

V pátek se otevře areál v Černém Dole. Prozatím pouze na prodloužený víkend - pátek 15.12. až neděle 17.12. „V pátek v 8:30 se mohou lyžaři poprvé svést novou čtyřsedačkovou lanovkou Family Express, která je dlouhá cca 1 kilometr a má odpojitelný systém, který umožňuje pohodlné nastupování i vystupování. Tuto technologii jsme zvolili s ohledem na to, že areál v Černém Dole je díky širokým a mírným sjezdovkám primárně určen pro rodiny s dětmi,“ říká Petr Hynek, ředitel SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. 

 

V pátek se otevře také jedna z delších sjezdovek, které přiléhají k nové čtyřsedačkové lanovce. V provozu bude místní LIVE park Černý Důl, který je vybaven 2 pojízdnými koberci (30 metrů a 100 metrů) a dětským vlekem a patří tak k největším dětským lokalitám v Česku.  V Černém Dole bude od pátku do neděle otevřená sjezdovka Ford Špičák (1050 m) a pojízdný koberec a dětský vlek Veronika v LIVE parku.

V Černém Dole bude na tento prodloužený víkend platit ještě lokální ceník vedlejší sezóny. Kdo bude chtít lyžovat ve více areálech SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC, může využít běžný ceník SkiResortu pro standardní sezónu. Celkově SkiResort nabídne od pátku lyžování na 18,5 km sjezdovek na 1 skipas.

Poprvé večerní lyžování 

V Janských Lázních na Protěži, která je nejdelším osvětleným svahem v Česku, a v Peci pod Sněžkou na Javoru se v pátek 15.12. a v sobotu 16.12. koná první večerní lyžování této sezóny. „Začátek zimy nám přeje, sněhové podmínky jsou skvělé, napadl přírodní sníh a dalo se i zasněžovat. Proto můžeme už nyní spustit večerní lyžování. K večerku se ve všech areálech SkiResortu parkuje zdarma,“ dodává Petr Hynek. 

 Ve všech třech areálech mohou lyžaři využít služby SkiResort Live – lyžařskou školu, půjčovny, servis i oficiální test centra Atomic Salomon. Ve všech areálech je pro děti a začínající lyžaře otevřená výuková lokalita LIVE park s pojízdnými koberci.

Servis SkiResort Live vyhlásil až do 15.prosince akci na „Předsezónní servis“ se slevou 20 % a seřízením lyží zdarma. Ti, kteří přijedou na první lyžování tak mohou využít i tuto nabídku a nechat si připravit lyže na špičkovém stroji Wintersteiger. V době, kdy budou jejich lyže v servisu, si mohou zákazníci půjčit lyže ze SkiResort Live půjčovny a test centra a lyžovat na nich zdarma.  

Ve Velké Úpě bude v sobotu 16.12. a v neděli 17.12. v provozu lanovka na Portášky pouze pro pěší. Jezdit bude každou půlhodinu v čase od 9 hodin do 16 hodin. Lyžařský areál se tu otevře až 22.12. 

Ve stejný termín se počítá se spouštěním i areálu Svoboda nad Úpou.