41 kilometrů v 5 areálech i propojení areálů na lyžích a rolbou SkiTour

Ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC lyžujeme na všech hlavních sjezdovkách v 5 areálech. Na sjezdovkách leží 60 - 130 centimetrů sněhu.  Využít můžete i oficiální služby SkiResort LIVE - lyžařskou školu, babysitting, půjčovnu a servis, které fungují v areálech Černá hora a Pec pod Sněžkou. 

SkiTour rolby jsou v provozu denně od 9:00 do 15:30. Na hřebenech je již dostatečná vrstva pro přejezd na lyžích. 

Na Černé hoře se lyžuje na 17,5 kilometrech sjezdovek včetně těch nejdelších, které končí v Janských Lázních u kabinkové lanovky a měří 3 kilometry. Otevřené jsou také dětské vleky na vrcholu Černé hory (Sport 1,2), i široké sjezdovky jako jsou Hofmanky, nebo Zalomená v blízkosti nejrychlejší šestisedačky Hofmanky Express kryté modrou bublinou.  V provozu je taky velmi oblíbená sjezdovka Protěž, která je kromě otevřená denně i pro večerní lyžování. 

Pro děti jsou připravené dvě výukové lokality vybavené pojízdnými koberci a dětskými vlíčky - LIVE parky na Černé hoře a na Formánkách. V těchto parcích učí oficiální lyžařská škola SkiResortu LIVE. Využít můžete i půjčovnu lyžařského vybavení, kterou najdete v budově kabinkové lanovky v Janských Lázních a nebo půjčovnu u parkoviště pod Lesním Domem, kde máme větší nabídku dětského vybavení. V těsné blízkosti tohoto parkoviště je totiž dětská lokalita na Formánkách, kde najdete i naši lyžařskou školu, LIVE park s pojízdným kobercem a také babysitting. Osvěžit se můžete v blízké Hospůdce na Formánkách.

Černohorská sáňkařská cesta je otevřená denně. Vstup na ni je bezplatný. Půjčovnu saní najdete v budově kabinkové lanovky v Janských Lázních. 

V Peci pod Sněžkou se lyžuje na všech hlavních svazích, včetně Javoru, Zahrádek nebo Hnědého vrchu. Otevřeno je tu celkem 12 km sjezdovek. Otevřené jsou i dětské sjezdovky v lokalitě na Zahrádkách. „Pro děti je v Peci pod Sněžkou otevřená denně dětská lokalita na Javoru s jedním z nejdelších pojízdných koberců v Česku v délce 90 metrů. I v Peci pod Sněžkou je možné využít lyžařskou školu, půjčovnu a babysitting SkiResort LIVE,“ dodává Petr Hynek. Denně tu můžete zajít na večerní lyžování na Javoru od 18:00 do 21:00 

Ve Velké Úpě je v provozu 100% sjezdovek. Na Modřínu je v provozu denně také večerní lyžování.

V Černém Dole, který je ideální pro rodiny s dětmi, díky svým širokým sjezdovkám a sedačkovým lanovkám, jsou v provozu všechny sjezdovky v délce 7,2 km a to včetně dětské sjezdovky Veronika a dětského parku. A pozor. Nově se nám podařilo otevřít v areálu 400 metrů dlouhou trať Funline. Najdete ji v blízkost sjezdovky Bönischovy Boudy. 

Ve Svobodě nad Úpou jsou otevřené všechny tři sjezdovek.  

Celkově se lyžuje na víc než 41 km sjezdovek. Pro běžkaře pravidelně upravujeme běžecké tratě. Nyní je jim k dispozici 85 km tras.

Rolby SkiTour na trase mezi Černou horou a Peci pod Sněžkou jsou v provozu denně. Kromě SkiTour mohou lyžaři ve SkiResortu využít i všech 11 linek skibusů. 

SkiResort LIVE – všechny služby pod jednou střechou 

Půjčovny lyžařského vybavení, lyžařská škola, babysitting SkiResort LIVE jsou v provozu v obou hlavních areálech - Černá hora (Janské Lázně) a Pec pod Sněžkou. Využít můžete i servis SkiResort LIVE v budově dolní stanice kabinkové lanovky v Janských Lázních, kde je nový automatický stroj Wintersteiger Discovery S. 

Pro rodiny s dětmi výhodně

S novými službami se můžete těšit na několik novinek, které lyžaře ve SkiResortu potěší. „Pokud si budete půjčovat lyže nebo snowboard ve SkiResort LIVE, můžete si pro své vybavení přijít již den předem od 14 hodin. Tento půlden výpůjčky je zdarma. Lyžařům tak chceme umožnit, aby druhý den ráno nestrávili ve frontě v půjčovně ale na svahu na manšestru,“ říká Jakub Janda ze SkiResort LIVE. 

Lyžařská škola SkiResort LIVE zase myslí na rodiny s dětmi, které s lyžováním teprve začínají. „K lekci „Malý lyžař“ pro děti do 4 let je půjčení lyžařského setu na výuku zdarma,“ dodává Jakub Janda. 

Aktuální informace najdou lyžaři na našem webu v části webkamery