Lanovky i půjčovny koloběžek v provozu denně

Vyjeďte za nejkrásnějšími výhledy kabinkovou lanovkou z Janských Lázní  na Černou horu. Vyzkoušejte si horské koloběžky a sjeďte zpět do Janských Lázní některou z vytipovaných tras.

 

Kabinková lanovka Černohorský Express je v provozu denně od 9 do 18 hodin. Ve stejném čase je otevřená i půjčovna koloběžek SkiResort Live v budově dolní stanice kabinkové lanovky. 

Denně je v provozu i sedačková lanovka Hnědý vrch v Peci pod Sněžkou. Využít ji můžete od 9 do 17 hodin. Denně bude jezdit až do konce letních prázdnin. V září a říjnu se rozjede znovu na víkendy a svátky.  U horní stanice lanovky nezapomeňte vystoupat na nejvyšší krkonošskou rozhlednu, ze které je krásný výhled na Sněžku i další vrcholy.

Všechny naše lanovky vozí zdarma děti mladší 6 let, kola, kočárky, koloběžky a psy.   

Třetí letní lanovka SkiResortu – Portášky ve Velké Úpě – je v provozu každý den od 9 do 18:30 až do konce září.

Na koloběžku můžete vyrazit denně

Kromě turistiky a cyklistiky jsou ve východních Krkonoších velmi oblíbené i sjezdy na horských koloběžkách. Pro letní sezónu 2018 jsme vytipovali zhruba 60 km tras pro horské koloběžky v okolí Černé hory, Pece pod Sněžkou a Velké Úpy. Kromě Janských Lázní a Černé hory bude možné od 21.7 půjčit koloběžku nově i ve Velké Úpě a to u dolní stanice lanovky na Portášky a rovněž u horní stanice lanovky. 

Celkem máme na sezónu v půjčovnách SkiResort Live připraveno víc než 300 horských koloběžek Crussis. 

Kromě půjčovny SiResort Live v budově dolní stanice kabinkové lanovky v Janských Lázních můžete využít také půjčovnu u Stezky korunami stromů v Janských Lázních a u horni stanice kabinkové lanovky na Černé hoře. Všechny tyto půjčovny jsou přes prázdniny otevřené denně. 

Právě u Stezky korunami stromů může končit váš 8 km dlouhý sjezd z Černé hory. Jde o jednu z nejoblíbenějších tras. Vybírat ale můžete i z dalších tras.

Ve Velké Úpě se půjčovny otevřou 21.července spolu s otevřením Herní krajiny Pecka. Do konce srpna pak budou v provozu denně. Provoz v září budeme teprve upřesňovat. 

Léto bude patřit rodinám s dětmi 

Pro rodiny s dětmi je na Černé hoře otevřený Dětský park Kabinka. Všechny atrakce najdou návštěvníci v blízkosti horní stanice kabinkové lanovky. Součástí parku je nejvýše položená lezecká stěna, slackline park, koloběžky, lodičky, šlapací káry i bungee trampolína. Atraktivní je i výstava zimní techniky s rolbami, skútry a sněžnými děly.

To vše jde spojit do příjemného celodenního výletu. Z Janských Lázní na Černou horu vás vyveze kabinková lanovka. Nahoře bude otevřený Dětský park Kabinka. Odtud sjedete na horské koloběžce zpět do Janských Lázní, například ke Stezce korunami stromů, kde můžete koloběžku vrátit,“ říká Petr Hynek, ředitel SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. 

Koloběžky a herní krajina Pecka nově ve Velké Úpě 

Podobně zajímavý program slibuje na toto léto i Velká Úpa, kde u horní stanice lanovky Portášky vzniká Herní krajina Pecka. Investorem unikátního souboru dřevěných modelů zvířat v nadživotní velikosti, lanových stezek a prolézaček je město Pec pod Sněžkou. Na projekt za 45 milionů korun se městu podařilo získat dotaci 32 milionů z programu Interreg Česko-Polsko.

I na tomto místě bude možné vyjet lanovkou, strávit nějaký čas v Herní krajině, kam bude bezplatný vstup a následně z hřebene Krkonoš sjet do Velké Úpy na horské koloběžce. Půjčovny ve Velké Úpě - u dolní i horní stanice se otevřou 21.7. - tedy v den otevření Herní krajiny Pecka.

TourPAS - 3 lanovky bez omezení počtu jízd 

Pro ty, kteří do Krkonoš vyrazí na vícedenní pobyt bude znovu v prodeji TourPAS, tedy „letní skipas“ na 1 – 7 dní, který platí na 3 lanovky SkiResortu bez omezení počtu jízd. Největší zájem je o TourPAS v době prázdnin, kdy lidé do Krkonoš vyjíždí na vícedenní pobyty. S TourPASem se dostanou pohodlně na hřebeny za turistikou, cyklistikou, na rozhledny, nebo třeba na koloběžkový výlet. TourPAS je možné získat zdarma k ubytování na 4 a více dní, které si lidé zarezervují přes web SkiResortu.

Provoz lanovek přehledně:

Kabinková lanovka ČERNOHORSKÝ EXPRESS 

Janské Lázně - Černá hora

V provozu v těchto dnech: 

  • v provozu denně v čase 9:00 - 18:00 každou 1/2 hodinu

Sedačková lanovka HNĚDÝ VRCH 

Pec pod Sněžkou - Hnědý vrch 

  • v provozu denně v čase 9:00 -17:00 každou 1/2 hodinu

Sedačková lanovka PORTÁŠKY

Velká Úpa - Portášky 

  • v provozu denně v čase 9:00 - 18:30 každou 1/2 hodinu