Krkonoše z výšky staletých mohykánů

Projděte si Stezku korunami stromů


Řadu výjimečných scenérií Krkonoš můžete shlédnout z nečekané perspektivy - výšky 45 metrů. Jde o nejvyšší bod nové dominanty našich hor - Stezky korunami stromů, která se v délce bezmála 900 metrů vine pod Černou horou, nedaleko Janských Lázní. Vyrostla mezi až 150-letými zelenými mohykány.

Nový turistický magnet nabízí však daleko více. Stezka je totiž součástí přírodního areálu, jímž se vine 1,3 km dlouhá naučná stezka. Dozvíte se na ní vše o krkonošské přírodě - nad povrchem i pod ním. Ve spolupráci se Správou Krkonošského národního parku totiž hned pod věží vzniklo úžasné podzemní centrum. Je plné chytlavých a hlavně sdělných instalací přibližujících Krkonoše z nečekané perspektivy - života pod zemí.

Hlavním lákadlem samozřejmě zůstávají výhledy a promyšlená konstrukce celé Stezky. Abyste se mohli soustředit jen na výšlap a následnou odměnu v podobě nezapomenutelných krkonošských scenérií, jsou vám k dispozici velkokapacitní parkoviště nebo stylová restaurace. A pozor, Stezka korunami stromů Krkonoše je otevřena po celý rok! Další informace najdete na www.stezkakrkonose.cz.

 

 Další tipy na výlet

Lezecká stěna Černá hora

Pro děti i dospělé jsme otevřeli nejvýše položenou lezeckou stěnu

Zjistit více

Výstava zimní techniky

Kolik sněžné dělo vyrobí sněhu za hodinu? Kolik stojí rolba s navijákem? Dozvíte se na Černé hoře.

Zjistit více

Hromada sněhu

Jen na Černé hoře si můžete v létě postavit sněhuláka

Zjistit více

Relaxpark

Pec pod Sněžkou

Zjistit více

ZOO Dvůr Králové

Dvůr Králové nad Labem

Zjistit více